Logo

Przedszkole niepubliczne
"MINI PRZEDSZKOLE DINO "

ul. Kościuszki 13, 96-300 Żyrardów
tel: 608 251 316, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedszkole otwarte w roku szkolnym w godz. 7:00-17:00

"W naszym przedszkolu stawiamy na jakość. Jesteśmy niewielką placówką. Cenimy sobie kameralną atmosferę, zapewniającą komfort dzieciom i możliwość zindywidualizowanej opieki i edukacji. Nasze przedszkole ma trzy profile: artystyczny, naukowy i sportowy.
Każde dziecko ma zapewniony wszechstronny rozwój i możliwość rozbudzenia talentów"

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty

Szanowni Rodzice,

do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty - to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Nowelizacja rozporządzenia MEN w tej sprawie została już opublikowana w Dzienniku Ustaw RP http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/642.

Z dniem 16.04.2020 wchodzi w życie obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek w miejscach publicznych.
Proszę o rozważne i przemyślane zachowanie tj.przestrzeganie zasad higieny, przebywanie dzieci w domu i ograniczenie kontaktów z osobami starszymi.
Dyżur w placówce pełnię codziennie w godz. 9-15 i pod numerem tel 608251316.Do zobaczenia już wkrótce.
Beata Komża

 01.04.2020 MAZOWIECKA POLICJA APELUJE! SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE! W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się! Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych. Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku będą: - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie. Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad! Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej. Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

 

Szanowni Państwo w dn. 25 marca 2020r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dn. 20.03.2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wraz z uzasadnieniem. Nowe regulacje prawne umożliwiają prowadzenie kształcenia na odległość , określając w sposób jednoznaczny obowiązek jego prowadzenia , również przez przedszkola ,w terminie od 25 marca do 10 kwietnia. Placówki są obecnie na etapie przygotowań organizacyjnych do realizacji podstawy programowej w sposób zdalny, w kontakcie z Rodzicami wychowanków. W ramach tych przygotowań podaję Państwu wybrane działania prowadzone przez nasze przedszkole: 1. Odnawianie korytarza oraz klatki schodowej, malowanie lamperii i ścian. 2. Malowanie ścian i sprzętu w salach 3. Dezynfekcja sal i wyposażenia, mebli , sprzętów, zabawek 4. Pranie dywanów, firanek 5. Ustalenie wewnętrznego systemu pracy personelu na rotacyjny, w celu unikania zagrożeń 6. Samokształcenie nauczycieli, 7. Przygotowywanie przez nauczycielki propozycji zajęć do przekazania w ramach zdalnego nauczania: opowiadań, wierszy, bajek, piosenek, kart pracy, prac plastycznych, gier, zagadek, historyjek. Wyszukiwanie portali edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i podawanie ich rodzicom na stronie internetowej i FB. 8. Aktualizacja bazy kontaktów z Rodzicami 9. Przygotowania techniczne w prywatnych domach nauczycieli ,zaopatrzenie się w sprzęt typu drukarka, skaner przez nauczycieli 10. Karty zgłoszenia do przedszkola oraz wszelkie informacje rekrutacyjne wysyłamy poprzez pocztę mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przygotowanie kształcenia na odległość musi przebiegać w sposób rozsądny, mając na uwadze przede wszystkim możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, ale także możliwości sprzętowe oraz „czasowe” rodziców- często także pracujących w sposób zdalny. Pozdrawiam Państwa i Dzieci.                           

                                                                                 Beata Komża

Przedszkole niepubliczne
"MINI PRZEDSZKOLE DINO "

ul. Kościuszki 13
96-300 Żyrardów

Kontakt

tel: 608 251 316
e-mail: beata_kom@gazeta.pl