Przedszkole niepubliczne "MINI PRZEDSZKOLE DINO "

Przedszkole Dino Zyrardow

1. Kadra
1 września 2014 roku przedszkole otrzymało wpis do ewidencji placówek niepublicznych. Dyrektorem  oraz organem prowadzącym jest Beata Komża, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego,wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, oligofrenopedagog z diagnozą i terapią pedagogiczną, SI, magister technologii chemicznej. Wszystkie osoby zatrudnione w placówce posiadają wymagane kwalifikacje do pracy z dziećmi i wieloletnie doświadczenie pedagogiczne:

•  nauczyciele mianowani wychowania przedszkolnego oraz zajęcia plastyczne i techniczne
  • nauczyciel mianowany - język angielski/rosyjski od 2020 roku hiszpański
  • nauczyciel mianowany- zajęcia korekcyjne
  • nauczyciel mianowany-  zajęcia umuzykalniające/rytmika
  • nauczyciel mianowany/neurologopeda- zajęcia logopedyczne
  • nauczyciel dyplomowany-psycholog
  • fizjoterapeuta
  • integracja sensoryczna
  • nauczyciel mianowany/ajęcia z religii
  • instruktor aikido
  • instruktor tańca
  • instruktor baletu
  • instruktor robotka/kodowanie/ magiczny dywan
  • pomoce nauczyciela

W roku szkolnym 2020/2021 wprowadzamy dla dzieci nowe opracowanie wydawnictwa WSiP tj." Planeta dzieci"Barbary Dankiewicz, Beaty Gawrońskiej, Iwony Jabłońskiej -Gabrysiak. Jest to nowy program wychowania przedszkolnego. Planeta dzieci to świat wartości dla Ciebie, dla dzieci i dla przyszłości.To cykl zbudowany wokół idei wychowania przez wartości- codziennego wspierania rozwoju dziecka, umożliwiania mu odkrywania własnych możliwości, sensu życia oraz gromadzenia doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy , dobra i piękna.Częścią cyklu jest Kącik Dobrego Startu według pof. Marty Bogdanowicz- nowy program wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci , bazujący na cenionej Metodzie Dobrego Startu. Planeta dzieci to również zabawy z kodowaniem, rozwój myślenia matematycznego, a propozycje zabaw z kodowaniem w przemyślany sposób i uporządkowany kształtują umiejętność logicznego myślenia.

2. Program
Obecnie w przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, korzystając z opracowania wydawnictwa WSiP, tj. „TROPICIELE Beaty Gawrońskiej i Emilii Raczek. Tropiciele pomagaja przedszkolakom poznać siebie. Zachęcają do eksperymentowania i działania, uwzględniają ich potrzebę zabawy i ruchu.Dzięki Tropicielom dziecko poznaje otaczający świat, w tym normy społeczne, swoje prawa i obowiązki, zasady funkcjonowania obok drugiego człowieka oraz poszanowania przyrody.Materiał stanowi kontynuację cyklu Tropiciele dla trzy, cztero, pięciolatków i sześciolatów. Publikacje sa kompatybilne ze sobą, zgodne z kalendarzem pór roku, umożliwiają prowadzenie zajęć w grupach mieszanych. Korzystamy także z autorskich programów wychowania przedszkolnego. Oprócz realizacji treści programowych, nauczyciele kształtują w dzieciach gotowość do nauki czytania i pisania, opierając się na metodzie czytania globalnego Ireny Majchrzak oraz edukacji matematycznej w oparciu o program Dziecięca matematyka prof. Edyty Gruszczak-Kolczyńskiej.

3. Dlaczego grupa różnowiekowa?
W większości placówek dzieci podzielone są na   grupy zgodnie z wiekiem. W naszym przedszkolu jest inaczej.Dzieci w wieku 2,5 – 6 lat tworzą grupę wielowiekową, nazwaną przez naukowców grupą rozwojową. Taki model grupy zbliża przedszkole do wzorca rodziny.Dzieci bawią się razem, ale  praca w takiej grupie wymaga indywidualnego podejścia do każdego dziecka i jest o wiele trudniejsza. Wychowanie w przedszkolu powinno być kontynuacją i uzupełnieniem działań opiekuńczych i wychowawczych rodziny, a wyznacznikiem pracy edukacyjnej dziecka powinien być jego rozwój, a nie data urodzenia. Dzieci w takiej grupie czują się jak w rodzinie, stają się bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Młodsze dzieci uczą się bardzo szybko przez naśladownictwo i obserwację, a starsze wykazują naturalne cechy opiekuńcze. Obserwujemy również u dzieci szybszy rozwój języka, większą wrażliwość i otwartość na potrzeby kolegów. Nauczycielowi pracującemu w takiej grupie łatwiej indywidualizować pracę z dzieckiem, a dziecku odnosić sukces.Każda z grup pracuje na dostosowanych do wieku podręcznikach, zarówno wydawnictwa Wsip jak i języka angielskiego.Dzieci starsze pracują w odzielnej sali.Zajęcia dodatkowe są dzielone na grupy wiekowe.

W roku szkolnym 2019/2020 pracujemy w dwóch grupach 2,5 i 3 latki oraz 4,5,6 latki.

4. Rekrutacja, czas pracy

Dzieci do placówki są przyjmowane przez cały rok kalendarzowy, ale warunkiem jest dostępność wolnego miejsca. Konieczny jest kontakt telefoniczny, a najlepiej osobisty. Uiszczenie opłaty wpisowej i złożenie Karty zgłoszenia dziecka [pobierz] (dwa egz.) i wydrukuj
Przyjmowane są do przedszkola dzieci od 2,5 roku do 6 lat. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz.7:00 do 17:00 w roku szkolnym 2019/2020, także  w okresie wakacyjnym, po wcześniejszym zapisaniu dziecka na listę. Dni wolne są podawane do informacji rodziców na początku roku szkolnego. Wszystkie zajęcia są prowadzone w czasie pracy przedszkola i  w cenie czesnego.

5. Wyżywienie
Placówka wydaje posiłki zamawiane z cateringu(Catering Zosia ul Leszno). Śniadania (dwa) są  refundowane.Płatny obiad wraz z opakowaniem 9 zł, od roku 2020/2021 10 zł. Dzieci mogą  przynieść przygotowany przez rodziców podwieczorek, owoce, warzywa.Posiłki według zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.